​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​כלים לניהול וארגון חומר אקדמי ומחקרי​

book background
x

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​כלים לניהול וארגון חומר אקדמי ומחקרי​

מנדליי (Mendeley)

Mendeley היא תוכנה לניהול מידע ביבליוגרפי ורשת חברתית אקדמית, אשר נועדה לסייע למשתמש לאסוף, לנהל ולארגן את עבודות המחקר, לקרוא ולשתף אותן, להוסיף הערות, לארגן מקורות ולייבא ציטוטים. התוכנה כוללת אפשרות לשיתוף פעולה מקוון עם חוקרים אחרים, מאפשרת לגלות מחקרים עדכניים ומסייעת לשפר את תפוקת החוקר. באתר Mendeley מידע רב לגבי סגנונות ציטוט (כגון APA ואחרים),  טיפים לניהול מידע, מדריך למשתמש, איתור קבוצות מחקר בתחום, איתור נתונים סטטיסטיים ועוד.

How to use

מדריך שימוש

נכתב ע"י מחלקת מידע והדרכה בספרייה המרכזית (בשפה האנגלית)

Mendeley support

דף התמיכה של מנדליי

תמיכה טכנית, בלוג, כלים טכניים, מדריכי שימוש, סירטונים

Migrate to mendeley

כיצד עוברים

מיועד עבור מי שכבר משתמש בתוכנה לניהול ציטוטים ומעוניין לעבור למנדליי

 

הצטרפות לגרסה המוסדית (Mendeley Institutional Edition)

הגרסה המוסדית מספקת נפח אחסון גדול יותר ומאפשרת יצירת מספר רב של קבוצות שיתוף.

כל שיש לעשות על מנת להצטרף לגירסה המוסדית הוא להירשם כמשתמש חדש או כמשתמש קיים  מתוך קמפוס הטכניון (באמצעות מחשב נייח, חיבור אלחוטי מאובטח לרשת הטכניונית או VPN). הצירוף לגרסה המוסדית מתבצע אוטומאטית. אין הכרח להירשם עם מייל טכניוני כלל.

F1000

 הינו פלטפורמה שנועדה לסייע לחוקרים בתחומי ביולוגיה ורפואה. מטרתו לגלות ולאסוף מידע, לנהל אותו ולהכין עבודות מחקר להגשה. הכלי מופעל על ידי 10,000 אנשי סגל ומעלה, מומחים המובילים בתחומי ביולוגיה ורפואה. F1000Workspace זמין דרך Faculty of 1000 biology וניתן בחינם לקהיליית הטכניון.

Browser extension guide

Word plugin guide

FAQ

RefWorks

Refworks הוא כלי לניהול מחקר, לכתיבה ולשיתוף באינטרנט. נועד לסייע לחוקרים לאסוף בקלות כל סוג של מידע, לנהל, לאחסן ולשתף אותו, וליצור ציטוטים ורשימות ביבליוגראפיות.

הגישה ל RW מתאפשרת רק ברישום עצמי.

RefWorks Flow

Refworks-Flow הינה פלטפורמה חדשה על בסיס ענן שנועדה לאיסוף, שימוש וציטוט​​ מחקרים.​

Zotero

Zotero היא כלי מחקר שמגלה אוטומטית תוכן בדפדפן האינטרנט שלך ומאפשר להוסיף אותו לספרייה האישית שלך בלחיצה אחת. Zotero שומר את ספריית הציטוטים במחשב שלך, אך מסתנכרן עם מספר מחשבים כך שתוכל לעבוד מהבית, מהעבודה, או מהלימודים.​

EndNote

חיפ​וש, ארגון ושיתוף מידע אקדמי. עריכת ביבליוגרפיות אוטומטית בעזרת טכנולוגיית ביבליוגרפיה יחידה מסוגה (עליה כתוב פטנט). Other tools

R