איתור מידע עיסקי

היכן לחפש מידע עסקי

בשנים האחרונות קיים ביקוש למידע עסקי על ידי גורמים שונים בשוק הישראלי וכן על ידי מוסדות טכנולוגיים, כמו הטכניון. כיום הפיתוחים הופכים יותר ויותר אפליקטיביים וחשוב לבדוק באילו שיטות וכלים להשתמש לפני תחילת המחקר כדי לחסוך זמן ותסכול.

בשוק קיימים כלים ומאגרים רבים לאיתור סוגים שונים של מידע: מידע על חברות, מתחרים, מידע על טכנולוגיות ומוצרים, פטנטים ועוד. חלק מהכלים ומהמאגרים חופשיים ברשת וחלק נגישים רק אם יש מנוי.

בין המאגרים החינמיים: 

  • DirectIndustry – אתר שמאפשר חיפוש מוצרים לפי קטגוריות ותחומים, פרויקטים, חדשות וטרנדים.  
  • EngNet: Engineering Directory  מנוע חיפוש בתחומי ההנדסה שמאפשר חיפוש מוצרים, מותגים ושירותים לפי קטגוריות שונות ולפי ותחומים שונים.

ספריות הטכניון מציעות גישה למאגרי מידע המאפשרים לסקור האם המוצר, הרעיון או הטכנולוגיה כבר הוזכרו על ידי יזם אחר (חוקר / עסק), לאתר המתחרים ולבדוק מה התחזיות לשימוש בפתרון.

  • BCC Research מקור מעולה לתחזיות כלכליות, סקרי שוק, טכנולוגיות וסקירת פטנטים של מוצרים טכנולוגיים ומגמות בעולם המדע, המחקר וההנדסה. 
  • Lexis Nexis – מאגר מידע עסקי שמכסה מעל 24,000 עיתונים, בלוגים וכתבי עת מרחבי העולם. מספק מידע כלכלי ופיננסי על חברות ציבוריות ופרטיות מכ-150 ספקי מידע בינלאומיים, מידע על מדינות, מידע על ענפי תעשייה שונים ומידע על אנשים מכ-500 מקורות מידע.
  • Hoover’s Company Profiles – מספק מידע על מעל 40,000 חברות ציבוריות ופרטיות.
  • PatBase Express  מאגר מידע לחיפוש פטנטים, טכנולוגיות קיימות ומובילותהתפתחויות תחומים לאורך זמן, איתור קהל יעד, פיזור גיאוגרפיחוקרים / ממציאיםיצרנים וספקים. 

לרשימה מלאה של המאגרים המומלצים לאיתור מידע עסקי. 

רוצים לדעת עוד?

אפריל 2021 / גיליון 6 / כתיבה, עיצוב ועריכה: צוות מידע והדרכה (ליאור פורת, אלה בוגילו, קארן דברן) – הספרייה המרכזית ע”ש אלישר