איתור מידע עיסקי

היכן לחפש מידע עסקי

בשנים האחרונות הלך וגדל הביקוש למידע עסקי ע"י גורמים שונים בשוק הישראלי וכן ע"י מוסדות טכנולוגיים, כמו הטכניון. היום הפיתוחים הופכים להיות יותר ויותר אפליקטיביים- וכדי לחסוך זמן ותסכול, לפני תחילת המחקר חשוב לבדוק באילו שיטות וכלים להשתמש.

בשוק קיימים כלים ומאגרים רבים לאיתור סוגים שונים של מידע: מידע על חברות, מתחרים, מידע על טכנולוגיות ומוצרים, פטנטים ועוד. חלק מהכלים והמאגרים חופשיים ברשת וחלק נגישים רק אם יש מנוי. 

בין המאגרים החינמיים: 

  • DirectIndustry – אתר שמאפשר חיפוש מוצרים לפי קטגוריות ותחומים, פרויקטים, חדשות וטרנדים.  
  • EngNet: Engineering Directory  מנוע חיפוש בתחומי ההנדסה שמאפשר חיפוש מוצרים, מותגים ושירותים לפי קטגוריות שונות ולפי תחומים.

ספריות הטכניון מציעות גישה למאגרי מידע המאפשרים לבצע סקירה האם המוצר, הרעיון או הטכנולוגיה כבר הוזכרו על ידי יזם (חוקר, עסק) אחר, לאתר את המתחרים ולבדוק מה התחזיות לשימוש בפתרון. 

  • BCC Research מקור מעולה לתחזיות כלכליות, סקרי שוק, טכנולוגיות וסקירת פטנטים של מוצרים טכנולוגיים ומגמות בעולם המדע, המחקר וההנדסה. 
  • Lexis Nexis – מאגר מידע עסקי שמכסה מעל 24,000 עיתונים, בלוגים וכתבי עת מרחבי העולם. מספק מידע כלכלי ופיננסי על חברות ציבוריות ופרטיות מכ-150 ספקי מידע בינלאומיים, מידע על מדינות, מידע על ענפי תעשייה שונים ומידע על אנשים מכ-500 מקורות מידע.
  • Hoover’s Company Profiles מספק מידע על מעל ל- 40,000 חברות ציבוריות ופרטיות (והמתחרים שלהן), מידע פיננסי, מידע על אנשי מפתח ועוד. 
  • PatBase Express  מאגר מידע לחיפוש פטנטים, טכנולוגיות קיימות ומובילותהתפתחויות התחום לאורך זמן, איתור קהל היעד, פיזור גיאוגרפיחוקרים / ממציאיםיצרנים וספקים. 

לרשימה מלאה של המאגרים המומלצים לאיתור מידע עסקי שיש עליהם מנוי לטכניון היכנסו לקישור. 

רוצים לדעת עוד?

אפריל 2021 / גיליון 6 / כתיבה, עיצוב ועריכה: צוות מידע והדרכה, הספרייה המרכזית ע”ש אלישר

שינוי גודל גופנים
ניגודיות