האתר החדש

אתר חדש לספריות הטכניון

אנו שמחים לבשר לכם שלספריות הטכניון נולד אתר חדש! פורטל הספריות מהווה שער עצום למידע שימושי לצרכי הלמידה והמחקר בטכניון.
לצורך הקמת האתר, בוצעו תהליכים מושכלים של אפיון צרכי המשתמש והנגשת התכנים בצורה יעילה וידידותית.
new-web-01
יצירת קשר, אזור אישי וכל דפי האתר

התפריט העליון כולל מידע בסיסי שניתן למצוא באתר – יצירת קשר, מיקומים ושעות פעילות, גישה לכרטיס הקורא, פתיחת קריאה דרך מערכת הקריאות לדיווח על תקלות ובקשות שונות. תפריטי הניווט כוללים שער לכל דפי התוכן של האתר, גישה לאתרי ספריות הטכניון, השירותים השונים, אודות ועזרה.

חלון החיפוש

לספריות מספר מערכות חיפוש באמצעותן ניתן לממש את שלל צרכי המידע הנדרשים ללמידה ולמחקר.

Books & More – איתור ספרי לימוד, ספרי עיון וספרות יפה, ספרים אלקטרוניים, תזות, דוחות, הרצאות מוקלטות ועוד.

Articles & More – גישה לכלי הגילוי של הספריות, מאגר מידע שמחפש בו זמנית בחומרים האלקטרוניים הזמינים לקהיליית הטכניון (מאגרי מידע, כתבי עת).

Journals – גישה מהירה לכתבי עת.

Databases – איתור וגישה למאגרי מידע נושאיים או רב תחומיים.

This website – חיפוש בתוך האתר עצמו, מקל על הניווט ומאפשר למשתמש להגיע למחוז חפצו במהירות וביעילות.

new-web-03
עדכונים וקישורים מרכזיים

בחלק זה מופיעים חדשות ועדכונים, כגון: מקורות מידע חדשים, שינויים עקב תנאי “התו הסגול” בספריות הטכניון, מערכות חדשות בספרייה ועוד. חלק זה כולל את הקישורים הפופולאריים ביותר בקרב משתמשי הטכניון.

new-web-04
קישורים מותאמים

בחלק זה מרוכזים כל השירותים והמידע בהתאם לקהל היעד: סטודנטים לתואר ראשון המעוניינים לדעת את שעות הפתיחה של הספרייה הקרובה; חוקרים וסטודנטים לתארים מתקדמים המעוניינים להזמין הדרכה אישית בתחום המחקר, לקבל גישה מחוץ לקמפוס למאגרים ולכתבי העת או להשתמש בתוכנת Overleaf המוסדית.

נשמח לשמוע את חוות דעתכם על האתר החדש!

new-web-05
רוצים לדעת עוד?

דצמבר 2020 / גיליון 5 / כתיבה, עיצוב ועריכה: צוות מידע והדרכה (ליאור פורת, אלה בוגילו, קארן דברן) – הספרייה המרכזית ע”ש אלישר