​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​שירותי מידע והדרכה ב​ספריות הטכניון

מידעני ספריות הטכניון מספקים ייעו​ץ והדרכות לכלל קהיליית הטכניון בנושאי חיפוש וארגון מידע, הערכה ושימוש במידע למטרות מחקר, כתיבת עבודות אקדמיות, פרויקטים ועוד.

עזרה בביצוע סקר ספרות מקיף, חיפוש מקצועי אחר חומרים במאגרי המידע, לימוד המשתמש כיצד לבחור את מאגר המידע המתאים ביותר ואת מילות המפתח הנכונות, עזרה באיתור פטנטים ועוד, כל מקרה לגופו.

סקר ספרות

מאגרי מידע

גישה מחוץ לקמפוס

פטנטים ו- מאגרי פטנטים

Mendeley, בדומה לתכנת EndNote ואחרות, מאפשרת שמירת כל הפרטים של החומרים המשמשים לצרכי מחקר (לרבות קבצים) וציטוט קל ונוח שלהם בזמן הכתיבה. התוכנה מציעה עבודה שיתופית על מסמכים וניהול המידע בצורה חכמה ויעילה.

למדריך שימוש ב- Mendeley

להצטרפות לגרסה המוסדית - מומלץ! (יש להירשם ל- Mendeley ולאחר מכן להשתמש בקישור ההצטרפות לגרסה המוסדית).

לסרטוני הדרכה

מדדי הערכה מדעית (Citations, Impact Factor, H-index ועוד) משמשים ככלי עזר לקביעת איכותם של חומרים המתפרסמים בעולם המדע, הערכת כתבי עת, ביצועי חוקרים ומוסדות אקדמיים ועוד.

למדריך הערכה מדעית של ספריות הטכניון

לגישה לכלי ההערכה מדעית בעמוד מאגרי המידע

 בחירת כתב העת המתאים ביותר לפרסום בגישה פתוחה, יידוע על אודות אפשרויות הפרסום וזכויות היוצרים, בירור על הטבות והנחות שלהן זכאים חוקרי הטכניון בפרסום אצל מול"ים נבחרים.

למדריך על הפרסום בגישה פתוחה

ניתן להזמין דרכינו סיורים מקצועיים ולימודיים בספריות הטכניון במגוון שפות. כמו כן, בספרייה המרכזית ממוקם הארכיון ההיסטורי של הטכניון ובו מידע מקורי שקשור להיסטוריית ההתפתחות של הטכניון מאז ועד היום, מפות אדריכליות, תכניות ועוד.

לתיאום סיור בספריות הטכניון

לדף הארכיון ההיסטורי של הטכניון בספרייה המרכזית

צור קשר

ניתן ליצור קשר עם מידעני הפקולטות והמחלקות השונות בכל שעות הפעילות. 

הדרכות אישיות וקבוצתיות

אנו שוקדים כל העת על פיתוח המידע בפורטל הספריות על מנת לאפשר לקהיליית הטכניון עבודה עצמאית.

עדיין, על מנת להכיר את כל האפשרויות שעומדות בפניכם וללמוד טכניקות מתקדמות לאיתור וניהול מידע, כדאי מעת לעת להיפגש עם מידען מומחה בסדנה ש- "נתפרת" באופן אישי ומותאם לצרכים.

להזמנת הדרכה אישית יש למלא טופס רישום להדרכות אישיות.

להזמנת סדנה קבוצתית יש למלא טופס רישום להדרכות קבוצתיות.

ניתן לפנות למחלקת מידע והדרכה:

 

​​