​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​כלים לניהול וארגון חומר אקדמי ומחקרי​

book background
x

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​כלים לניהול וארגון חומר אקדמי ומחקרי​

מנדליי (Mendeley)

Mendeley היא תוכנה לניהול מידע ביבליוגרפי ורשת חברתית אקדמית, אשר נועדה לסייע למשתמש לאסוף, לנהל ולארגן את עבודות המחקר, לקרוא ולשתף אותן, להוסיף הערות, לארגן מקורות ולייבא ציטוטים. התוכנה כוללת אפשרות לשיתוף פעולה מקוון עם חוקרים אחרים, מאפשרת לגלות מחקרים עדכניים ומסייעת לשפר את תפוקת החוקר. באתר Mendeley מידע רב לגבי סגנונות ציטוט (כגון APA ואחרים),  טיפים לניהול מידע, מדריך למשתמש, איתור קבוצות מחקר בתחום, איתור נתונים סטטיסטיים ועוד.

 
 
 
How to use

מדריך שימוש

נכתב ע"י מחלקת מידע והדרכה בספרייה המרכזית (בשפה האנגלית)

Mendeley support

דף התמיכה של מנדליי

תמיכה טכנית, בלוג, כלים טכניים, מדריכי שימוש, סירטונים

Migrate to mendeley

כיצד עוברים

מיועד עבור מי שכבר משתמש בתוכנה לניהול ציטוטים ומעוניין לעבור למנדליי

 

הצטרפות לגרסה המוסדית (Mendeley Institutional Edition)

הגרסה המוסדית מספקת נפח אחסון גדול יותר ומאפשרת יצירת מספר רב של קבוצות שיתוף.

כל שיש לעשות על מנת להצטרף לגירסה המוסדית הוא להירשם כמשתמש חדש או כמשתמש קיים  מתוך קמפוס הטכניון (באמצעות מחשב נייח, חיבור אלחוטי מאובטח לרשת הטכניונית או VPN). הצירוף לגרסה המוסדית מתבצע אוטומטית. אין הכרח להירשם עם מייל טכניוני כלל.

SciWheel

הינו פלטפורמה שנועדה לסייע לחוקרים בתחומי ביולוגיה ורפואה. מטרתו לגלות ולאסוף מידע, לנהל אותו ולהכין עבודות מחקר להגשה. כדי להינות מגישה טכניונית ל SciWheel, יש להירשם לאתר בקישור כאשר נמצאים בכתובת IP טכניונית (בקמפוס). לאחר ההרשמה הראשונית, ניתן להתחבר מכל מחשב ומכל כתובת IP. אחת לשלושה חודשים יש להיכנס שוב לחשבון דרך IP טכניוני (כך המערכת מזהה את השיוך לטכניון). בכל שאלה נוספת, ניתן לפנות לספריית הפקולטה לרפואה.

Zotero

Zotero הוא כלי מחקר שמגלה אוטומטית תוכן בדפדפן האינטרנט שלך ומאפשר להוסיף אותו לספרייה האישית שלך בלחיצה אחת. Zotero שומר את ספריית הציטוטים במחשב שלך, אך מסתנכרן עם מספר מחשבים כך שניתן לעבוד מהבית, מהעבודה, או מהלימודים.​

EndNote

אלטרנטיבה נוספת היא EndNote, שמאפשרת חיפוש, ארגון ושיתוף מידע אקדמי. בנוסף, התוכנה מאפשרת עריכת ביבליוגרפיות אוטומטית בעזרת טכנולוגיית ביבליוגרפיה יחידה מסוגה.